Co alkohol mówi o twoim charakterze?


Lipiec 25th, 2013 utworzone przez: Aneta

Surfując ostatnio po necie natknęłam się na bardzo ciekawy artykuł, co mówi o naszym charakterze rodzaj alkoholu, jaki lubimy pić. Może to zabrzmi nieco dziwnie, ale podobno to jaki mamy charakter wpływa na wybór alkoholu jaki pijemy.

Nie jest to absolutna prawda i tylko prawda i nikt nie ma obowiązku w to uwierzyć, ale poniższe zestawienie rodzaju alkoholu z charakterem stanowi niezwykłą ciekawostkę. Ja sama wprawdzie nie odkryłam siebie w tym zestawieniu, ale moi szanowni Czytelnicy może coś dla siebie wypatrzą.

Jasne piwo

Ludzie, którzy piją jasne piwo są podobno niezwykle towarzyscy i lubią sport. Uwielbiają krzyczeć i imprezować z kumplami, charakteryzują się gościnnością i koleżeństwem. Czasem może nawet do przesady.

Ciemne piwo

Osoby pijące ciemne piwo wiedzą jak się upić w jak najszybszym tempie i nie zawsze pamiętają imiona swoich znajomych, ale podobno tak to jest jak się operuje wyłącznie ksywkami. Wszyscy cię lubią i zawsze jesteś wszędzie mile widziany.

Czerwone wino

Jeśli ktoś lubi czerwone wino to oznacza, że jest osobą bardzo towarzyską, ale nie lubi hucznych imprez w zatłoczonych barach czy szalonych spotkań w domu przyjaciół. Koneser czerwonego wina lubi raczej spokojne, kameralne spotkania, na których może kulturalnie porozmawiać.

Białe wino

To podobno atrybut kobiety i to kobiety nie lubiącej alkoholu. Picie białego wina ma na celu zagłuszenie stresu, nerwowości, niepewności i smutku, ale wiadomo przecież, że nie tak to działa. Tutaj drobna uwaga: nie należy pić białego wina podczas imprez. Trunek ten jest dobry wyłącznie podczas posiłku.

Wódka

Jeśli pijesz wódkę, oznacza to, że podobnie jak ulubiony trunek jesteś wszechstronny i masz niezwykle szerokie zainteresowania. A wiadomo przecież, że wódkę wykorzystać można niemal do wszystkiego, w zależności od tego, co nam przyjdzie do głowy. Wódka sprawdza się dla ciebie zarówno w chwilach radości jak i w gorszych momentach.

Tequila

To trunek osób, które nie tylko uwielbiają imprezy, ale też imprezy uwielbiają takie osoby. Koneser tequili nie boi się, że zostanie wyrzucony z baru po przedawkowaniu alkoholu i umie twardo stać na posterunku.

Margarita

Koneser margarity to romantyczna dusza uwielbiający słoneczne plaże i gorący piasek. Jeśli dodamy do tego płonące ognisko, mamy już pełnię szczęścia. Haczyk? Wielbiciel margarity powinien uważać na znajomości, ponieważ w tak gorącym klimacie i okolicznościach przyrody niezwykle łatwo wpaść w kłopoty.

Whisky

Wielbiciel whisky to konserwatysta przyzwyczajony do tego co już zna i lubi. Ma swój ulubiony bar, ba, nawet swoje ulubione miejsce przy tym barze a i z barmanem potrafi się zaprzyjaźnić. Taka osoba potrafi bardzo łatwo nawiązać kontakt i jest niezwykle przyjacielska i pomocna.. Z drugiej strony ma wojowniczą naturę, ale w jak najbardziej pozytywnym sensie – potrafi korzystać z posiadanych argumentów.

Gin z tonikiem

Gin z tonikiem podobno charakteryzuje osoby zblazowane, nieco przemądrzałe, które najlepiej bawią się w towarzystwie swoich własnych przyjaciół lub rodziny. Korzystają z życia i nie lubią zbyt długich godzin pracy. Takie osoby znają najlepsze restauracje w mieście i lubią dobrze zjeść.

Martini

Martini piją osoby bardzo pewne siebie i odważne. Uważają siebie za wyjątkowe i atrakcyjne i najlepiej się czują w towarzystwie, które je podziwia. W skupieniu studiują i reżyserują każdy swój ruch po to by zrobić na innych wrażenie. Alkohol lubią smakować w barze, ale z nawiązywaniem nowych znajomości bywa ciężko, ponieważ natura ważniaka odstrasza nieco inne osoby.

kieliszek alkoholu

Kieliszek alkoholu
(zdj. z www.chroniclejournal.com)

Hm, nieco dziwne to zestawienie, a i sam opis charakterów też chyba nie do końca zgodny. Co o tym sądzicie? Zgadzacie się z tym?

 

Tagi:
W kategorii: Alkohole
Komentarze: 1 komentarz »

Jedna odpowiedź do “Co alkohol mówi o twoim charakterze?”

  1. mirka napisał(a):

    moim ulubionym alkoholem od niedawna jest cydr lubelski, lubię jego orzeźwiający smak 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badgeCopyright © 2012 Kuchenne Nierewolucje