Duża kuchnia- jak ją urządzić?


Sierpień 30th, 2012 utworzone przez: Aneta

Jak urządzić dużą a jak małą kuchnię? To pytanie zadaje sobie dzisiaj każdy, kto staje przed koniecznością remontu kuchni, tudzież urządzania dopiero co wybudowanego pomieszczenia. Musimy pamiętać o tym, że kuchnia jest jednym z najważniejszych miejsc w dzisiejszym domu lub mieszkaniu. Przygotowując wszelkie potrawy chcemy mieć wszystko pod ręką, a najlepiej by było, żeby wszystkie potrzebne przyrządy były na przysłowiowe wyciągnięcie ręki [tzn, żeby nie trzeba było daleko po nie biegać :)].

Urządzenie kuchni tak, by było jak najbardziej funkcjonalnie nie jest rzeczą prostą. O ile w domach jednorodzinnych kuchnia jest zazwyczaj dużym pomieszczeniem, przestronnym i nawet z oknem, sprawa wygląda prosto.  Mamy tu wielkie pole do popisu i możemy urządzać, jak nam się podoba. Najmodniejsze ostatnimi czasy są zestawy mebli kuchennych, w których oprócz tradycyjnego piekarnika włączonego do kuchenki, mamy piekarnik elegancko wbudowany w szafę kuchenną. Jest to bardzo nowoczesny design, który jednak nie każdemu przypada do gustu. Takie rozwiązanie preferują zazwyczaj osoby młode, starsze gospodynie wciąż jeszcze wolą tradycyjny piekarnik, bez żadnych udziwnień. Co człowiek, to inny gust.

Duża kuchnia daje wiele możliwości urządzenia. Niezwykle interesującym elementem kuchennego wyposażenia może być tzw. wyspa, która służy za zwykły blat, stół, lub tworzy ważny element kuchennego wyposażenia, mając wbudowany w sobie zlew. Współcześni designerzy prześcigają się w pomysłach na urządzenie kuchni tak, by na jej samym środku pysznił się elegancki blat, nawiązujący swym stylem do całości otoczenia. Jest to w sumie istotne, ponieważ pasujące do siebie elementy wyposażenia tworzą cały smak kuchni i cieszą oko. A nie ma nic gorszego (dla mnie przynajmniej) niż psujący ogólny wygląd jakiś nie pasujący do całości fragment. Przynajmniej ja czegoś takiego nie lubię.

Wyspa, jak niektórzy nazywają ten samotny blat, jest bardzo ciekawym i ładnie wyglądającym elementem wystroju kuchennego wnętrza. Odpowiednio zaaranżowana, w zależności od rodzaju przeznaczenia, tworzy wygodną przestrzeń, dzięki której przebywający w kuchni goście nie plączą się pod nogami gospodyni, a zajmują wygodne miejsce przy wyspie. Sama wyspa może służyć jako blat do spożywania posiłków, ale także służyć jako główny element całej kuchni- zlew. Mając oczywiście wbudowany w siebie zlew…

Oto kilka ciekawych dizajnersko rozwiązań:

 

kuchnia z szafką na środku podłogi

Kuchnia z wyspą

 

Nowoczesna kuchnia z wyspą

Kuchnia z wyspą

Nowoczesna kuchnia z wyspą

Kuchnia z wyspą

nowoczesna kuchnia z blatem

Kuchnia z wyspą

Mnie osobiście najbardziej podoba się drugie zdjęcie, chociaż trzecie też nie jest najgorsze. Ciekawe rozwiązanie, połączenie  podniesionego barowego blatu z funkcjonalnym zlewem poniżej. Nic nie chlapie i można spokojnie zjeść 🙂  Co o tym sądzicie?

     

 

 

 

 

Tagi: ,
W kategorii: Kuchenny design
Komentarze: komentarze 2 »

2 odpowiedzi na “Duża kuchnia- jak ją urządzić?”

  1. Płytkara napisał(a):

    Mi też najbardziej podoba się zdjęcie drugie, ale jednak wolałabym, żeby na podłodze były płytki, a nie panele. Jak dla mnie wówczas kuchnia wygląda bardziej nowocześnie. Na przykład w przypadku zdjęcia drugiego położyć na podłodze płytki w kolorystyce podobnej jak blat.
    Płytkara ostatnio napisał…Nowoczesne płytki ceramiczne o atrakcyjnym wzornictwieMy Profile

  2. Edyta napisał(a):

    Bardzo ciekawe kuchnie, takie nowoczesne. Ja ostatnio zdecydowałam się na wykładzinę PCV w płytkach i moja kuchnia od razu nabrała „świeżości”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badgeCopyright © 2012 Kuchenne Nierewolucje