Jak udekorować stół na wesele?


Wrzesień 2nd, 2012 utworzone przez: Aneta

Chyba każdy z nas raz w życiu stanął przed problemem, jak udekorować stół na wesele. Jest to chyba jedna z najtrudniejszych dekoracji, wymagająca smaku, stylu i pomysłowości organizatora. Jak wiadomo, nie wszystkim zależy na elegancji i dekorację stołu weselnego robią byle jak. Jednak na szczęście istnieją designerzy, którzy nie tylko odpowiednio przykładają się do wykonania stołowej dekoracji weselnej, ale dodatkowo potrafią to zrobić z wyjątkowym smakiem i pomysłowością.

Sama rok temu przechodziłam podobny problem, gdy brałam ślub i stanęła przed nami kwestia dekoracji sali. Na całe szczęście nie musieliśmy biegać za konkretną firmą dekoratorską, ponieważ właściciele naszego lokalu sami udekorowali przepięknie naszą salę. Panował absolutny minimalizm, na stołach jasny obrus, biała zastawa, a w charakterze dekoracji wysokie, cienkie wazony z bukietami kwiatów. Było pięknie i wygodnie.

O czym należy pamiętać przy dekoracji stołu? Przede wszystkim o odpowiednim obrusie. Jest to sztandarowy wręcz element. Wesele jest tego typu uroczystością, która wymaga zazwyczaj obecności jasnego obrusa, ale nie zawsze tak jest. Dziś dostępna jest ogromna gama kolorów, oraz dowolność w jej wykorzystywaniu.

Ja osobiście jednak uważam, że wesele i ślub to uroczystości, które kojarzą się raczej z jasnymi kolorami – biała suknia panny młodej, czy biała kamizelka pana młodego, dlatego dekoracja sali weselnej także powinna być w jasnych kolorach.

Jeśli chodzi zaś o zastawę stołową, nie spotkałam się jeszcze w swoim życiu z inną niż biała, tudzież kremowa. Pod tym względem lokale chyba są zgodne. Natomiast co do dekoracji dodatkowych (kwiaty, balony) tu już panuje wszelka dowolność. Ja osobiście uwielbiam dekoracje ze świeżych kwiatów. Pięknie pachną, pięknie wyglądają i dają poczucie elegancji i stylu.

A oto kilka ciekawych weselnych stylów:

Udekorowany weselnie stół

Weselna dekoracja stołu

Weselna dekoracja stołu

Weselna dekoracja stołu

Weselna dekoracja kwiatowa

Weselne kwiaty

Moim osobistym zdaniem to jedna z najpiękniejszych dekoracji kwiatowych. Nie przesadzona, delikatna, ze smakiem. Niezwykle gustowna i z klasą.

I jeszcze jedna:

Weselna dekoracja z kwiatów

Weselna dekoracja

Udekorowany weselnie stół

Weselna dekoracja

To niezwykle ciekawy design. Łamie stereotypy [moje też ;)], że wesele musi być koniecznie białe.

Tagi: ,
W kategorii: Kuchenny design
Komentarze: Dodaj swoją opinię »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badgeCopyright © 2012 Kuchenne Nierewolucje