Jaki piekarnik najlepszy?


Październik 29th, 2012 utworzone przez: Aneta

– Jaki piekarnik jest najlepszy? – spytałam mojego męża.

– Sprawny – padła odpowiedź.

Coś w tym jest. Zazwyczaj wybierając dla siebie piekarnik chcemy by przede wszystkim jak najlepiej spełniał swoją rolę. Zanim jednak wybierzemy piekarnik musimy wziąć także pod uwagę kilka innych kwestii.

Rodzaj piekarnika

Żeby wybrać dla siebie najlepszy piekarnik najpierw musimy wziąć pod uwagę kwestię wielkości naszej kuchni. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie każdy rodzaj pasuje do wszystkich kuchni. Przykład? Proszę bardzo, mamy maleńką kuchenkę, pomieszczonko, w którym może zmieści się rozmiarowo jedna krowa i nic poza tym. Miejsca tyle co kot napłakał, wejdą dwie osoby i już mamy tłok. Do takiej kuchni na pewno nie wstawimy dużego urządzenia, połączonego zazwyczaj z płytą grzewczą. W sumie pewnie moglibyśmy, ale wymagałoby to wiele wysiłku, pomyślunku i sporo zamieszania. A przecież chcemy aby w naszej małej kuchni było jednak troszkę przestrzeni, prawda? Co więc zatem zrobić? W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie tzw. kompaktowy piekarniczek, mały, który da się wmontować w zabudowę kuchni. Ma to wiele zalet: sprawia że kuchnia wygląda nowocześnie, mamy do piekarniczka bardzo wygodny dostęp no i przede wszystkim mamy upragnioną przestrzeń.

Jeśli jednak nasza kuchnia jest duża lub połączona z salonem, co można coraz częściej spotkać w nowoczesnym budownictwie osiedlowym, wówczas możemy pozwolić sobie na duży piekarnik, choć niekoniecznie połączony z płytą grzewczą. Samodzielny, kompaktowy piekarnik także wygląda świetnie i dodaje kuchennemu wyposażeniu nowoczesności i elegancji.

Funkcje piekarnika

Dzisiejszy asortyment sklepów ze sprzętem AGD daje nam wiele możliwości wyboru co do funkcji piekarnika. Oprócz zwykłej funkcji pieczenia, współczesne piekarniki oferują szereg innych opcji, jak np. termoobieg, mikrofala czy funkcję gotowania na parze. Ta ostatnia jest szczególnie popularna zwłaszcza wśród osób, które starają się zdrowo odżywiać i unikać ciężkich potraw. Jeśli zaś ktoś lubi dobrze zjeść a szczególnym upodobaniem darzy potrawy z rusztu, może sobie wybrać piekarnik z rusztem, która to funkcja pomoże w przygotowywaniu ulubionych potraw.

Zatem aby wybrać dla siebie najlepszy piekarnik trzeba się przede wszystkim poważnie zastanowić, co chcemy z takim piekarnikiem robić i czy mamy go gdzie ustawić. A zastanowić się warto, ponieważ niewłaściwy wybór może nas sporo kosztować. I to dosłownie, ponieważ ceny piekarników do najniższych nie należą. Owszem, jeśli nie mamy jakiś szczególnie wielkich wymagań i chcemy po prostu dobrze gotować i piec, wówczas piekarnik dobrej jakości, energooszczędny i z szeregiem podstawowych funkcji może kosztować w przedziale około 1000 zł. Jeśli chcemy większy bajer, musimy się liczyć z wydatkiem rzędu półtora tysiąca, a naprawdę wypasione piekarniki z funkcjami pt „czego tylko sobie klient życzy” to już wydatek nawet ponad 2000 zł. Choć tak naprawdę cena zależy także od tego, gdzie kupujemy piekarnik. Wiadomo, co sklep to inna cena. Dlatego naprawdę warto się zastanowić co jest nam potrzebne, do czego będziemy tego używać i czy będzie gdzie postawić 🙂

samodzielmny piekarnik

Mały piekarnik

Zwykły mały, samodzielny piekarniczek to fajna sprawa, ale ma jedną wadę. Nie wszystko da się w nim zrobić. Z większą ilością potraw może być kłopot. Sama to wiem, bo taki mam.

 

duży piekarnik

Duży piekarnik

A tu już nieco większa opcja 🙂

 

Kompaktowy piekarnik

Kompaktowy piekarnik

Mnie osobiście najbardziej podoba się chyba ta kuchnia. Ładny wystrój, kolorystyka no i funkcjonalność przy chyba niewielkiej przestrzeni.

Co o tym sądzicie? Wolicie piekarnik połączony z płytą czy samodzielny kompakt? Czekam na Wasze opinie.

Tagi: ,
W kategorii: Kuchenny design
Komentarze: Dodaj swoją opinię »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badgeCopyright © 2012 Kuchenne Nierewolucje