Oczyszczanie organizmu z toksyn


Styczeń 4th, 2015 utworzone przez: Aneta

Oczyszczanie organizmu z toksyn za pomocą różnorakich diet jest obecnie niezwykle na czasie, a internet i media aż pękają z nadmiaru informacji na ten temat. Z jednej strony wiadomo, wszyscy chcemy żyć zdrowo i nie ma w tym nic dziwnego, ale z drugiej, w mediach pojawia się mnóstwo sposobów i pomysłów na to, jak BEZ ZBĘDNEGO WYSIŁKU stracić tłuszczyk lub oczyścić organizm z toksyn.

I tu może pojawić się problem. Zauważyłam, że chyba niewiele osób w ogóle sprawdza, czy taka a nie inna dieta detoksykacyjna pomoże i czy jest bezpieczna dla zdrowia. Nasz organizm został wyposażony w szereg zdolności i działań, które same uwalniają nasze wnętrze od zbędnych i szkodliwych toksyn. Np. nerki i wątroba mają zdolność oczyszczania z toksyn i wg dietetyków te dwa narządy wystarczą w zupełności by poradzić sobie z nadmiarem toksyn.

Dietetycy i przeróżnej maści specjaliści od zdrowego odżywiania uważają, że najlepszym sposobem na dobry detoks jest po prostu odpowiednia dieta, bogata w składniki, które zwalczają toksyny. Mam niejasne wrażenie, że już raz pisałam o produktach, które uwalniają organizm z toksyn, więc ten artykuł potraktujcie jako dodatkową ciekawostkę. Jeśli jednak nie, to proszę uprzejmie:

Oto lista kilku (zaznaczam KILKU) produktów, za pomocą których możemy oczyścić organizm z toksyn:

Żurawina – zawarte w niej oksydanty sprawiają, że żurawina ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Jedząc żurawinę wzmacniamy zęby i dziąsła, wspomagamy leczenie infekcji układu moczowego, odtruwanie i pozbywamy się zalegających złogów, które nam nie sprzyjają.

żurawina w misce

Żurawina w misce
(zdj. z www.blog.aicr.org)

stara, dobra Cytryna – jej zdrowotne i oczyszczające właściwości są znane chyba każdemu. Cytryna zawiera silne przeciwutleniacze i aby jej działanie było widoczne, powinniśmy pić codziennie szklankę wody z sokiem z cytryny. Nie bez przerwy, rzecz jasna. Wystarczy rano.

cytryny w misie

Cytryny w misie
(zdj. z www.projectmomsanity.com)

Brokuł – i ta wiadomość cieszy mnie szczególnie, ponieważ uwielbiam brokuły i staram się ich używać bardzo często do obiadu. Mój ulubieniec brokuł jest właścicielem sporej dawki siarki co powoduje, że jest doskonały w walce z usuwaniem toksyn z organizmu. Wspomaga w tym procesie wątrobę. Jeśli chcemy się dodatkowo pozbyć zalegającego tłuszczu z naczyń krwionośnych czy kolestro (jak mawiała moja zamerykanizowana ciotka), brokuły należy tym bardziej jeść.

pokrojone brokuły na desce

Pokrojone brokuły na desce
(zdj. z www.simplyscratch.com)

Czosnek –  nie lubię go zbyt mocno, bo mi po prostu śmierdzi a po zjedzeniu za przeproszeniem odbija się, ale nie da się ukryć, że czosnek to także świetny wspomagacz usuwania toksyn z organizmu. Jest tak samo silny jak kapusta czy brokuł (zawiera dużo siarki) i wspomaga wątrobę.

czosnek

Czosnek
(zdj. z www.dobies.co.uk)

Grejpfrut – owoc, który dietetycy polecają jeść na świeżo. Pomaga oczyszczać organizm z toksyn, odświeża i wspomaga procesy przemiany materii.

pokrojone grejpfruty

Pokrojone grejpfruty
(zdj. z www.alexandersmkt.com)

Awokado – ten niebanalny owoc jest bogatym źródłem glutationu – króla przeciwutleniaczy. To dlatego jest świetnym pomocnikiem w usuwaniu toksyn z organizmu. Dodatkowo świetnie działa na nasze serce, mózg, ułatwia przemianę materii i uwalnia nasz organizm ze wszelkich szkodliwych substancji. Ponadto awokado jest dobre aby uniknąć nadciśnienia.

pokrojone avocado

Pokrojone awokado
(zdj. z www.igancure.com)

Jak widać, nie trzeba stosować nie wiadomo jakich środków i półśrodków, by usunąć toksyny z organizmu. Wystarczy odpowiednia dieta bogata w te produkty, które najlepiej pomagają w usuwaniu toksyn. Z drugiej strony, każdy robi to co chce i jeśli ktoś woli zastosować szybkie i specjalne diety detoksykacyjne, ma do tego prawo. Ja jednak, jeśli to możliwe, polecam naturalne i zwykłe metody detoksykacji organizmu. Są znane wszystkim i nie trzeba się bać, że mogą zaszkodzić.

Tagi: ,
W kategorii: Zdrowie a żywność
Komentarze: komentarzy 5 »

5 odpowiedzi na “Oczyszczanie organizmu z toksyn”

 1. Owoce goji napisał(a):

  Jeszcze jednym ciekawym składnikiem w przypadku oczyszczania organizmu z toksyn, będą jagody goji. Dzięki licznym antyoksydantom pomogą nawet w leczeniu przysłowiowego „kaca”.

  Chociaż wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do sprawdzonej metody woda + cytryna, która jak wiemy jest łatwo dostępna i stosunkowo tania. Więc to też dobre rozwiązanie.

 2. Centrum konferencyjne napisał(a):

  Ni tylko przeczytać i się zastosować do zaleceń. Poprawa samopoczucia gwarantowana 🙂

 3. Jest mnóstwo owoców czy warzyw, które pomagają w oczyszczaniu organizmu. Dobrze, że ktoś w końcu o tym napisał 🙂

 4. Pewny cement napisał(a):

  Ciekawe porady, myślę że wprowadzę niektóre do swojej diety

 5. Wyrazista napisał(a):

  Do tej pory stosowałam tylko wypijanie dużej butelki wody mineralnej każdej doby, ale widzę, że na szczęście jest kilka smaczniejszych sposobów na oczyszczanie organizmu z toksyn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badgeCopyright © 2012 Kuchenne Nierewolucje