Zielone koktajle na lato


Sierpień 8th, 2013 utworzone przez: Aneta

Ostatnimi czasy wiele mówi się o zielonych koktajlach. Zapanowała niemalże prawdziwa moda na zielone koktajle, bo pije je nie tylko zwykły Kowalski, ale także celebryci, którzy bardzo chętnie dają się fotografować z zieloną szklanką w dłoni. O co w tym wszystkim chodzi i co to są te zielone koktajle?

Zielony koktajl to nic innego jak zmiksowane warzywa z owocami i wodą. Brzmi na razie kiepsko? Możliwe, ale wcale takie nie jest. Zielone koktajle to przede wszystkim samo zdrowie. Jeden koktajl to mega bomba witaminowa, mnóstwo błonnika, soli mineralnych, aminokwasów i zbawiennych na nasze zdrowie antyoksydantów. Koktajle faktycznie są zielone ze względu na dodawane do nich liście i warzywa, które zawierają chlorofil. Chlorofil zaś ma to do siebie, że jego skład chemiczny jest taki sam jak skład krwi, więc jego rola w organizmie jest również nieoceniona.

Zielone koktajle odkwaszają, nawilżają, sycą i dają mnóstwo energii. Organizm spala je bardzo szybko, a my nie tracimy energii na metabolizm i czujemy się świetnie. O czym powinniśmy pamiętać, przyrządzając taki koktajl? Po pierwsze, proporcje. Zazwyczaj powinno to być 60% owoców na 40% warzyw. Jeśli nie jesteśmy zbytnio przekonani do tej zieleni, zawsze można na początku dawać jej mniej i potem stopniowo zwiększać dawki. Po drugie, miksować możemy wszystko i jak najbardziej powinniśmy eksperymentować ze smakami. A nuż któryś okaże się nasz ulubiony… Po trzecie, woda do tych koktajli powinna być dobra, tzn. nie żadna kranówka, tylko przefiltrowana lub butelkowana mineralna.

Przykład takiego koktajlu? Proszę:

1 banan, 1 jabłko, 1 duży pęczek natki pietruszki, 1 cm imbiru, 100 ml wody i sok z połówki cytryny. Całość wkładamy do miksera, wlewamy wodę i ładnie miksujemy.

warzywny koktajl

Warzywno- owocowy koktajl
(zdj. z www.today.com)

Wypróbujcie taki koktajl we własnym zakresie i opiszcie swoje wrażenia! A może już jesteście jego fanami? Oto kilka ciekawych sposobów na podanie koktajlu:

koktajl warzywno- owocowy

Koktajl warzywno- owocowy
(zdj. z www.webmd.com)

koktajl warzywno- owocowy

Koktajl z warzyw i owoców
(zdj. z www.channel4.com)

koktajl marchewki

Koktajl z marchewki
(zdj. z www.eatwell101.com)

koktajl ogórkowy

Koktajl ogórkowy
(zdj. z www.mformommy.com)

koktaj z warzyw

Koktajl z warzyw
(zdj. z www.yumsugar.com)

koktajl z cytryną

Koktajl z cytryną
(zdj. z www.omcocktails.com)

koktajl z warzyw

Koktajl z warzyw
(zdj. z www.campbellsoup.ca)

koktajl owocowo- warzywny

Koktajl owocowo- warzywny
(zdj. z www.fruitlush.com)

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagi: ,
W kategorii: Napoje,Zdrowie a żywność
Komentarze: Dodaj swoją opinię »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badgeCopyright © 2012 Kuchenne Nierewolucje