Przyprawy zamiast soli


Sierpień 11th, 2015 utworzone przez: Aneta

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie spożywania posiłków bez soli. Niedoprawione solą produkty są niesmaczne i trudno je przyswoić. Dlatego Polacy podobno używają soli na potęgę, co jest oczywiście bardzo niezdrowe. (więcej…)

Ziele angielskie na potliwość stóp


Lipiec 28th, 2015 utworzone przez: Aneta

Tak, to prawda, ziele angielskie jest doskonałe na potliwość stóp. Generalnie, ziele jest przyprawą, która posiada liczne właściwości zdrowotne i lecznicze. Każdy z nas często wrzuca kilka ziarenek ziela angielskiego do zupy czy sosu, ale zazwyczaj się go nie je, a to błąd. (więcej…)

Niezdrowa kostka rosołowa


Lipiec 28th, 2015 utworzone przez: Aneta

Przyznam szczerze, że z lekkim bólem przeczytałam artykuł dotyczący niezdrowych właściwości kostek rosołowych. Któż z nas nie wrzuca kostki rosołowej do różnych dań typu zupy, sosy, sałatki czy po prostu jako marynatę do mięs. (więcej…)

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE


Grudzień 25th, 2014 utworzone przez: Aneta

WSZYSTKIM RAZEM I KAŻDEMU Z OSOBNA SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE  ŻYCZENIA WESOŁYCH, SPOKOJNYCH I CIEPŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, SPĘDZONYCH W GRONIE NAJBLIŻSZYCH ORAZ SPEŁNIENIA NAJSKRYTSZYCH MARZEŃ W NOWYM 2015 ROKU 🙂 A ATEISTOM ŻYCZĘ MIŁEGO WYPOCZYNKU I SZAMPAŃSKIEJ ZABAWY SYLWESTROWEJ 🙂

świąteczna choinka

Świąteczna choinka
(zdj. z www.playbuzz.com)

Życzenia na Wielkanoc 2014


Kwiecień 19th, 2014 utworzone przez: Aneta

WSZYSTKIM NARAZ I KAŻDEMU Z OSOBNA SKŁADAM SERDECZNE ŻYCZENIA SPOKOJNYCH, RADOSNYCH I CIEPŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH W GRONIE RODZINNYM LUB JAKIMKOLWIEK INNYM A ATEISTOM ŻYCZĘ MIŁEGO WYPOCZYNKU 🙂 🙂 🙂 życzę ja, czyli autorka bloga

Wielkanocne zające w trawie z pisankami

Wielkaocne zające w trawie
(zdj. z www.happyholidays2014.com)

Goździki


Październik 31st, 2013 utworzone przez: Aneta

Goździki wprawdzie nie mają nic wspólnego ze słynną Goździkową z reklamy, ale są równie popularne jak ona. Jako roślinka goździki uprawiane są głównie w Indonezji oraz na Madagaskarze, co z Polską również ma niewiele wspólnego, a także przychodzą do nas z Malezji, Sri Lanki, Tanzanii i Grenady. (więcej…)

Pieprz ziołowy


Październik 31st, 2013 utworzone przez: Aneta

Pieprz ziołowy jest niezwykle ciekawą przyprawą. Wbrew swojej nazwie nie jest to tylko pieprz, ale cały zestaw ziół, które połączone razem nadają przyprawie charakterystyczny zapach. Pieprz ziołowy jest przyprawą polską i powstał prawdopodobnie w czasach już słusznie minionych (PRL). (więcej…)

Rozmaryn-zastosowanie


Październik 4th, 2013 utworzone przez: Aneta

Rozmaryn jest bardzo ciekawą i charakterystyczną rośliną, pochodzącą z terenów Morza Śródziemnego. Ma zastosowania różnorakie, można go np. dodać do kąpieli – ma działanie odświeżające i poprawia krążenie, poza tym leczy bóle głowy i mięśni. (więcej…)

Oregano-zastosowanie


Październik 4th, 2013 utworzone przez: Aneta

Przyprawa o wdzięcznej nazwie oregano od zawsze kojarzyła mi się z amerykańskim stanem Oregon. Nie wiem, czemu, bo roślinka ta nie ma nic wspólnego z amerykańskim krajem. Jej pochodzenie to środkowo wschodnia Azja, choć dzisiaj ta bylinka uprawiana jest także w Europie, zachodniej Azji i na północnych terenach Afryki a nawet w całej Polsce. Amerykę przyprawa omija chyba szerokim łukiem. (więcej…)

Liść lubczyku- zastosowanie


Październik 4th, 2013 utworzone przez: Aneta

Lubczyk jest dość znaną i popularną przyprawą w polskiej kuchni, mimo że wcale nie pochodzi z naszych stron. Ojczyzną lubczyku są tereny dzisiaj dość niebezpieczne – Afganistan i Irak, ale roślina sama w sobie niebezpieczna nie jest. (więcej…)Copyright © 2012 Kuchenne Nierewolucje